Doprava do Prahy

Česká republika a její hlavní město Praha se nachází v geografickém středu Evropy, což z ní činí významnou dopravní křižovatku.

Jak se do Prahy dostat vlakem

V Praze se nachází dvě mezinárodní nádraží. Největším je Hlavní nádraží (Wilsonovo nádraží), které se nachází v centru Prahy, pár minut od Václavského náměstí. Druhým je Nádraží Holešovice, které je vzdáleno 5 km od Václavského náměstí. Obě nádraží se nachází na lince metra C (červená linka) a doprava na/z nádraží je dále zajišťována prostřednictvím pražské MHD.

TrainNádraží jsou vybavena fast-food restauranty, stánky s občerstvením, a obchody. V blízkosti obou vlakových nádraží se nachází mnoho druhů ubytování.

Mezinárodní vlaková doprava nabízí spojení do sousedních zemí: Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rakousko a Německo. Přímá vlaková spojení jezdí také z/do Švýcarska, Běloruska, Chorvatska*, Ruska, Černé Hory a Ukrajiny.

*Vlak do Chorvatska jezdí pouze v letních měsících.

Ceny jízdenek se mohou lišit podle místa zakoupení (ČR nebo jiná země).

Vlakoví dopravci v ČR:

Vlakovou dopravu mezi Prahou a vybranými zahraničními městy prostřednictvím přímých linek zajišťují České dráhy, největší vlakový dopravce v ČR. Využít lze také vlakové linky soukromých dopravců RegioJet a LeoExpress. Ty však kombinují vlakovou a autobusovou dopravu. LeoExpress provozuje vlakové spoje mezi Prahou a Košicemi na Slovensku.

Přímá spojení z/do Prahy zajišťovaná Českými dráhami (ČD):

 Rakousko

MěstoVlaků denněDoba jízdyVlakCena jízdenky
Vídeň73 h 59 minRailjetcca 1100 Kč

Německo

MěstoVlaků denněDoba jízdyVlakCena jízdenky
Drážďany82 h 15 minEC, ENcca 700 Kč
Berlín84 h 30 minEC, ENcca od 800 Kč
Hamburg46 h 45 minECcca od 1 000 Kč
Mnichov6cca 6 hEx, Eccca od 660 Kč

Maďarsko

MěstoVlaků denněDoba jízdyVlakCena jízdenky
Budapešť66 h 46 minEC, ENcca 800 Kč

Polsko

MěstoVlaků denněDoba jízdyVlakCena jízdenky
Varšava28h 30minECcca 1 100 Kč

Slovensko

MěstoVlaků denněDoba jízdyVlakCena jízdenky
Bratislava8cca 4 hEC, ENcca 500 Kč

Přímé mezinárodní spoje do Prahy:

Švýcarsko (Zürich) – Odjezd z Zürichu v 19:42 hod, příjezd do Prahy 9:28 hod.

Ukrajina (Kyjev) – Odjezd z Kyjeva ve 23:15 hod, příjezd do Prahy třetí den v 7:39 hod.

Bělorusko (Minsk) – Odjezd z Minsku každou středu a pátek v 16:25 hodin, příjezd do Prahy v 8:28 hod následující den.

Rusko (Moskva) – Odjezd z Moskvy každou středu a pátek v 7:46 hod, příjezd do Prahy druhý den v 8:28 hod.

Černá Hora (Bar) – Odjezd z Baru každý čtvrtek a neděli v 9:00, příjezd do Prahy druhý den ve 14:10 hod.

Chorvatsko (Split) * – Odjezd ze Splitu každou středu a sobotu v 19:12, příjezd do Prahy následující den v 18:08.

*Vlaky jezdí pouze od 18.června do 27.srpna

Jak se do Prahy dostat letecky

PlanePražské mezinárodní letiště, Letiště Václava Havla (dříve Letiště Praha-Ruzyně), se nachází na severozápadním okraji Prahy ve čtvrti Ruzyně.

AEROLINKY:

Tři největší aerolinky na pražském letišti:

  • Czech Airlines (ČSA) – létají to zemí Evropské Unie a nabízí přímé linky do Saudské Arábie, Ruska a Jižní Korey.
  • Smartwings – létají do Francie, Itálie, Turecka, Španělska, Chorvatska, Řecka, Bulharska, Albánie, Izraele, Portugalska, Ruska, na Kypr a Černou Horu.
  • EasyJet – létají do Nizozemí, Švýcarska, Itálie, Francie a Velké Británie

Další aerolinky s přímými lety do Prahy: Croatia Airlines, Russian Airlines, Korean Air, Bulgaria Air, Air France, Air Serbia, British Air, FinnAir, Air Canada, Austrian Airlines a další.

Nízkonákladoví dopravci nabízí nejlevnější lety do/z Prahy. Jsou jimi například Smartwings nebo EasyJet.

Mezinárodní aerolinky, které létají na Letiště Václava Havla Praha:

Aeroflot – www.aeroflot.com

Aerlingus – www.aerlingus.com

Air Baltic –www.airbaltic.com

Air Berlin – www.airberlin.com

Air Cairo – www.aircairo.cz

Air China – www.air-china.co.uk

Air Canada – www.aircanada.ca

Air Company Yakutia – /www.yakutia.aero

Air France – www.airfrance.com

Air Malta – www.airmalta.com

Air Serbia –www.airserbia.com

Air Transat –www.airtransat.com

Al Italia – www.alitalia.com

Austrian Airlines – www.aua.com

Azerbaijan Airlines – www.azal.az

British Airways – www.britishairways.com

Belavia – www.belavia.by

Brussels Airlines – www.brussels-airlines.com

Bulgaria Air – www.air.bg

Crotia Airlines – www.croatiaairlines.com

Czech Airlines – České aerolinie (ČSA) – www.csa.cz

Delta Airlines – www.delta.com

Easy Jet – www.easyjet.com

Emirates – www.emirates.com

Eurowings – www.eurowings.com

FinnAir – www.finnair.com

FlyDubai – www.flydubai.com

Germanwings – www.eurowings.com

Hainan Airlines – www.hainanairlines.com

HOP! – http://www.hop.com/

China Eastern Airlines – en.ceair.com

Iberia – www.iberia.com

Jet Airways – www.jetairways.com

KLM – www.klm.com

Korean Air – www.koreanair.com

LOT – Polish Airlines – www.lot.com

LuftHansa – www.lufthansa.com

Luxair – www.luxair.lu

Norwegian – www.norwegian.com

Olympic Airlines – www.olympicairlines.com

Pegasus Airlines – www.flypgs.com

Russian Airlines –www.rossiya-airlines.com

RyanAir – www.ryanair.cz

SAS – www.flysas.com

SmartWings – www.smartwings.com

Sprintair – http://sprintair.eu/

SwissAir – www.swiss.com

S7 Airlines – www.s7.ru

TAP Portugal – www.tap.pt

TaROM – tarom.digiro.net

Transavia – www.transavia.com

Tunisair – www.tunisair.com

Turkysh Airlines – www.thy.com

Ukraine International Airlines – www.flyuia.com

Ural Airlines – www.uralairlines.com

Volotea – www.volotea.com

Vueling – www.vueling.com

WizzAir – www.wizzair.com